hgs  eokul   lgs   kyk  
  12.06.2024  

Kent Bilgi Sistemi hem personel hem de vatandaşın işini kolaylaştıracak

Ankara'nın Polatlı Belediyesi daha iyi hizmet sunabilmek için Kent Bilgi Sistemi (KBS) projesini hayata geçiriyor. 9 ayda tamamlanacak proje, belediye personelinin iş yükünü azaltacak, vatandaşın işini kolaylaştıracak. Kent Bilgi Sistemi, Polatlı Belediyesi'ne, tüm birimleri ile bütünleşik çalışma ve numarataj verilerini bütünleşik kullanma imkanı sunacak.

BELSİS Ankara Bölge Müdürü Mehmet Servi, düzenlenen törenle kent bilgi sistemini tanıttı. 13 Eylül Kültür Merkezi'ndeki tanıtım törenine, Polatlı Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Belediye Başkanı Yakup Çelik, İlçe Jandarma Komutan Vekili Teğmen Orhan Akdemir, siyasi parti ilçe başkanları, İlçe Müftüsü Mehmet Muslu ve belediye personeli katıldı.

Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin, vatandaşların belediyeye gelmeden birçok hizmeti bulunduğu yerden yapabilmesinin çok önemli olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Yakup Çelik ise elektronik belge yönetim sistemi ile belediye içerisinde evrakların elektronik ortama aktarılacağını belirterek, belgelerin elektronik imza ile imzalanabileceğini ve arşiv programı sayesinde personelin iş yükünün azaltılacağını kaydetti. Çelik, "Tüm imar verileri sayısal ortama aktarılması ile artık imar durum bilgilerini internet üzerinden vatandaşlarımız alabilecek. Mezarlık Bilgi Sistemi ile mezar defin kayıt işlemleri elektronik ortama aktarılacak. Ayrıca internet üzerinden sorgulama ve mezar yeri tarifi mümkün olacak." dedi.

Konuşmaların ardından BELSİS Ankara Bölge Müdürü Mehmet Servi, katılımcılara slayt gösteri ile projenin sağladığı kolaylıkları tanıttı.

30 Kasım 2012- 11:22 - CİHAN